کلیپی تو گروهها با عنوان بازار فروش ن» دست به دست می گرده. در فضایی مثل نمایشگاه، زن‌هایی در اتاقکهای شیشهای استوانهای با برچسبهای قیمت به دستهایشان ایستادند و مردم هم میان اتاقکها میگردند. در یکی از گروهها خانمی با دیدن این کلیپ فریاد وا اسفا سر داده بود که بردگی مدرن و آهای بیاید ببینید در این غرب لجن که سنگش را به سینه میزنین چه بلایی داره سر زنها میاد و.!! با یک جستوجوی ساده متوجه شدم که در واقع این کلیپ درباره کمپین ضد قاچاق ن و کودکان به نام Women to Go” در اسرائیل هست. هدف این کمپین اینه که به طور نمادین خرید و فروش و بردگی جنسی ن و کودکان را که به طور زیرزمینی همه جا جریان دارد برای عموم به نمایش بگذاره تا با آگاهسازی به پایان دادن به این جنایت کمک کند.

مرشد همیشه میگفت سردر دفتر و کلاسهای من نوشته "هر که در این سرا در آید نانش دهید و از ایمانش نپرسید" و در عمل هم واقعا همین بود. از همه جور آدم شاگرد داشت: حزباللهی، بهایی، لائیک و. . اما یک حرفی را به همه ما میزد :" هر چی میخواهید باشید اما (به خاطر وابستگیهای حزبی و اعتقادی و .)هیچ وقت خاک رو حقیقت نپاشید".

تو اون گروه در جواب اون خانم خیلی مسلمان گفتم بردگی یعنی کودکهمسری که تو کشور ما داره به شکل قانونی و علنی اجرا میشه. به پشتوانه ملتی که صلاح نمیداند در این مورد فریاد وا اسفا سر بدهد و سکوت می کند.

بیایید خاک رو حقیقت نپاشیم. این حقیقت که در همین اسرائیل، فمنیستها این اجازه، اختیار و قدرت را دارند که همچین کمپینی راه بندازند. در حالی که در کشور ما فعالان حقوق ن برای این که قصد داشتند جلساتی برای آموزش و آگاهسازی ن درباره شرایط و حقوق ضمن عقد برگزار کنند تا ن از این کمترین روزنهها و ظرفیتهای قانونی در این سیستم ضدزن استفاده کنند، بازداشت شدند.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها