فاطمه منو به پویش "درخواست از بیان برای توسعه خدمات" دعوت کرد، که البته آدم اشتباهی را دعوت کرد! چون من از همین قدر امکانات بلاگ هم درست استفاده نمی کنم و یک جورهایی پست می گذارم، کامنت می خونم، جواب میدم و درمیرم! ولی دعوتش باعث شد برم پست های بلاگرهای دیگه و از جمله خود فاطمه را در این باره بخونم و واسم جالب بود که چقدر بعضی ها دقیق هستند و نگاه نقادانه ای دارند و اگه بلاگ قدر این بلاگرها را بدونه و به این نقدها توجه کنه چقدر به نفع خودشه.

چند موردی که توضیح میدم ممکنه که پیش پا افتاده باشه اما از این نظر قابل تامله که حتی بلاگری مثل من را که فقط از حداقل امکانات بلاگ استفاده می کنه و کمترین تماس را با پنل مدیریتش داره، دچار مشکل کرده یا مورد نیازمه:

1.نیاز به منشن کردن. برای مثال کامنت خصوصی و غیرخصوصی تسلیت و محبت و همدردی داشتم که اول تصمیم گرفتم که پست کوتاه بنویسم و تشکر کنم اما دیدم چون امکان منشن نیست ممکنه بعضی ها این پست را نبینن و محبتشون بی پاسخ بمونه.

یا مثلا درباره ی بلاگری در یک پست می نویسی و حالا باید بری صداش کنی بیاد پست را بخونه! اصلا چهره ی جالبی نداره. اگه امکان اضافه کردن این امکان وجود داشته باشه و بلاگ این کارو بکنه واقعا ستودنی خواهد بود!

2. از خوندن وبلاگ های دیگه متوجه شدم که بلاگ امکان بک آپ گرفتن نداره. واقعا نداره؟ این که خیلی عیب بزرگیه!

3. نظرتون درباره ی گزینه ی sent to all چیه؟ نشده یک پیامی را بخواید خصوصی به یک عده بفرستید؟

4. ما امکان نمایش محبوب ترین، پرخواننده ترین و پر بحث ترین مطالب را داریم که برای من امکان مهمیه و هر از گاهی تغییرش میدم. این فهرست ها باعث میشن که یک مطالبی مدام بیش تر هم خوانده بشن. اما گاهی پست هایی هستند که جز هیچ کدوم از این سه دسته نیستند اما من می خوام که بیش تر مورد توجه قرار بگیرند و خوانده بشن. اگه امکان نمایش یک فهرست از این پست ها وجود داشت، به کار من که خیلی می اومد.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها